Летопис за школску 2019/2020. годину

Едукатори Црвеног крста одржали предавање о трговини људима

Едукатори Црвеног крста одржали су 6.11.2019. предавање на тему „Програм борбе против трговине људима“

Маникир – ликовна радионица

На часу ликовне културе 5. новембра 2019. ученице 6/3 прошле су кроз малу маникир-радионицу са наставницом Мирјаном Фуштић.

Аудиција за јавни час "Мој Београд"

У уторак 29. октобра 2019. одржаће се аудиција за рецитаторе-извођаче јавног часа "Мој Београд", који ће се одржати крајем марта/почетком априла 2020. године.

Ученици посетили 64. Сајам књига

У четвртак 24. октобра 2019. године, група од четрдесет пет ученика наше Школе, у пратњи наставнице руског језика Слободанке Марковић и библиотекарке Сњежане Леканић, посетила је и ове године, на школски дан, 64. Сајам књига.

Мали „Десанкини“ ђаци великог срца

Ученици млађих разреда наше школе и ове године прикупили су хуманитарну помоћ за своје другове у познатом Свратишту за децу у Крфској 7а на општини Звездара.

Ликовна колонија за децу са посебним потребама

Ликовна колонија чланова Удружења за помоћ мнро „Бисер“ из Србобрана, чији је координатор била Мирјана Фуштић, наставник ликовне културе наше школе и члан Арт центра из Београда, одржана је 24. октобра 2019. на салашу Татић у Турији.

Зелена застава уручена „Десанки“

На стручном скупу еко школа, одржаном 18. и 19. октобра 2019. на Златибору, наша школа званично је постала чланица Међународног програма Фондације за образовање за животну средину (FEE) – „Еко-школе“.

Дани јабуке у „Десанки“

Прослава Дана јабуке у нашој школи започела је великом манифестацијом одржаном у петак 18. октобра 2019. Припремљене су разноврсне активности које су као главни мотив имали промоцију јабуке, воћа са нашег поднебља.

Отпочео „Велики лов на биљке“

Наша школа учествује у међународном пројекту „Велики лов на биљке“, који је уведен у међународни програм Еко-школа.

Општина Звездара наградила најуспешније ученике 2018/19.

Поводом обележавања Дана општине, 16. октобра 2019, у свечаној сали Шесте београдске гимназије додељене су награде ученицима који су освојили прво, друго или треће место на Републичким такмичењима и њиховим наставницима менторима.

Ученици млађих разреда на Кидс-фесту

Ученици млађих разреда посетили су 16. октобра 2019. са својим учитељима Петнаести дечији фестивал Кидс-фест.

„Да право свако – дете ужива лако“

Градска општина Звездара, у оквиру Дечије недеље 2019, наградила је радове приспеле на конкурс „Да право свако – дете ужива лако“.

Имам право!

Тијана Јанковић, наша бивша ученица и глумица „Пан театра“, одржала је 8. октобра 2019. у оквиру прославе Дечије недељење интерактивну радионицу о дечијим правима за тинејџере у 8/1.

Угледни час у 2/3 - „Неко живи у селу, а неко у граду“

Учитељица Достана Павловић одржала је 7. октобра 2019. године у 2/3 угледни час из предмета Свет око нас. На том часу ученици су на занимљив начин утврђивали своје знање о наставној јединици „Неко живи у селу, неко у граду“.

Безбедност у саобраћају

Ивана Мемаровић, представник Управе саобраћајне полиције, одржала је 7. октобра 2019. предавање у 4/1.

Лифт није играчка

Ученици наше школе млађих разреда погледали су 4. октобра 2019. едукативну представу и квиз „Лифт није играчка“, у организацији Јавног предузећа Градско стамбено, са циљем повећања безбедности деце у лифту и упознавања са могућим опасностима.

„Рециклажа за почетнике“

У одељењима II/2 и II/4, током септембра 2019, Центар за позитиван развој деце и омладине организовао je три едукативне радионице за децу - „Рециклажа за почетнике“.

Одржан спортски дан

Ученици млађих и старијих разреда наше школе учествовали су 27. септембра 2019. у спортском дану.

„Смути па попиј“ реализован успешно

Дан здраве хране под слоганом „Смути па попиј“ реализован је у облику пројектног дана 26. септембра 2019. Сви ученици школе имали су здраву ужину од воћа и поврћа. Неки су правили сокове, а неки воћне салате.

Донација воћа и поврћа

Дом за лица ометена у развоју „Срце у Јабуци“ из Јабуке донирао је и доставио 25.9.2019. нашој школи 150 килограма воћа и поврћа (јабуке, шљиве, шаргарепу, спанаћ и краставац), које ће бити употребљено у активности „Смути па попиј“.

Посета Сајму спорта на Звездари

Ученици млађих и старијих разреда наше школе посетили су 20. септрембра 2019. Сајам спорта, који се одржао на теренима СЦ „Олимп“. Ученике су повеле наставнице Марина Бајагић, Даница Петровић Станисављевић, Анита Ивовић и Наталија Драшковић.

Повратак у почетак

Ученици одељења 6/1 и 6/3 у уторак, 17. септембра 2019. године у пратњи наставнице грађанског васпитања Тање Плазинић, присуствовали су предавању „Наслеђе Винчанске клтуре - Повратак у почетак", које је одржао археолог Драган Јанковић у Дечјм културном центру Београда.

Предавање: Насиље – негативна појава

У оквиру теме „Основи безбедности деце“ Ивана Павличевић, полицијски службеник МУП Звездара, одржала је 16. септрембра 2019. у 4/1 предавање са темом Насиље као негативна друштвена појава.

Показни час кошарке

Кошаркашки клуб „Церак“ одржао је 12. септембра 2019. показни час ученицима 4/1 и 4/3.

Позориште сенки у 2/3

Тијана Јанковић, наша бивша ученица – глумица „Пан театра“, одржала је 12. септембра 2019. у 2/3, чији је учитељ Достана Павловић, на часу ликовне културе драмску радионицу „Позориште сенки“.

Прваци свечано пошли у школу

Свечани пријем првака школске 2019/2020. године одржан је у понедељак 2. септембра 2019.

Окречени зидови школског терена

Чланови Еко патроле 30.8.2019. окречили су зид на школском терену, као и судијску кућицу

Обука за „Дигиталну учионицу“

Семинар-обука „Дигитална учионица“ за наставнике звездарских школа одржан је у нашој школи 24. и 25. августа 2019. Организатор је Министарство просвете и технолошког развоја.